U požáru na Karvinsku zemřel profesionální hasič

Zdroj: 

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly 5. 11. 2019 v noci v Petrovicích u Karviné u požáru střechy objektu v průmyslovém areálu. Během zásahu došlo ke smrtelnému zranění příslušníka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje.

Požár střechy s menší předběžnou škodou se podařilo hasičům zvládnout během několika desítek minut. „Každý hasič, při nástupu do funkce slavnostně slibuje, že bude chránit životy, zdraví a majetek a to i s nasazením vlastního života. Každý hasič toto slibuje dobrovolně s plným vědomím toho, že svůj život zasvěcuje pomoci druhým. Naší snahou je, aby výcvik a velení při zásazích byly natolik profesionální, aby se podobným tragédiím předešlo. Bohužel ne vždy se to podaří. Má hluboká a upřímná soustrast patří celé rodině a blízkým.“ Říká k tragické události generální ředitel HZS ČR genpor. Drahoslav Ryba.

Naposledy přišel Hasičský záchranný sbor ČR o jednoho příslušníka v srpnu loňského roku, konkrétně při cestě k zásahu v Olomouckém kraji. O rok dřív 16. února 2017 podlehl následkům zranění při požáru lakovny ve Zvoli pprap. Jan Odermatt, hasič ze stanice v Praze – Radotíně.

Je to hluboká rána, která zasáhla mě, vedení našeho hasičského záchranného sboru i mnoho dalších kolegů a kolegyň. Zároveň chci na těchto několika řádcích vyjádřit hlubokou lítost všem pozůstalým i řadě dobrých kamarádů našeho kolegy, který byl pro náš sbor velkým přínosem. Tato ztráta bude obtížně nahraditelná,“ uvedl ředitel HZS MSK brig. gen. Vladimír Vlček.

O život přišel zkušený profesionál, který téměř 30 let působil v hasičském záchranném sboru. Tato tragická událost nám opět připomíná, jak náročnou a pro společnost nesmírně důležitou práci hasiči mají. Skončil lidský příběh, který měl ještě pár desítek let pokračovat. Je to rána pro hasičský záchranný sbor, ale hlavně pro všechny blízké tohoto muže. Jeho rodině a přátelům vyjadřuji hlubokou soustrast. Všem jeho kolegům i jemu samotnému pak opakuji poděkování za jejich práci, která chrání majetek a zachraňuje životy. Tentokrát jeden vyhasl, bohužel," řekl hejtman kraje Ivo Vondrák.

Komentáře

Informační úroveň článku

11.11.2019 - 07:27 Josef Polách
je pro mě – bezpečáka – nulová. Očekával jsem, že se dozvím, co se stalo, jak se to stalo, jaké byly příčiny. To by mělo pro mě význam, abych z toho mohl udělat závěry užitečné pro svou praxi a pracoviště. Srdceryvná vyjádření vedoucích zaměstnanců jsou fajn, hodí se však spíše do obecně zpravodajských serverů.

reakce na komentář p. Polácha

11.11.2019 - 08:06 Kateřina Hrubá
Dobrý den, článek byl převzat z webových stránek Hasičského záchranného sboru ČR, kde můžete hledat bližší informace nebo se přímo informovat na uvedených kontaktech. Cílem zveřejnění článku na BOZPinfo bylo pouze o události informovat v rubrice Smrtelné pracovní úrazy. Kateřina Hrubá, BOZPinfo

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail