Třetí ročník soutěže PROFESIONÁL – KOORDINÁTOR BOZP NA STAVENIŠTI zná vítěze

Zdroj: 

Ředitel Výzkumného ústavu bezpečnosti práce, v. v. i., PhDr. David Michalík, Ph.D. DBA a vedoucí oddělení inspekce a bezpečnosti práce Ministerstva práce a sociálních věcí Mgr. Bc. Lucie Kyselová předali v pondělí 14. prosince 2020 ceny vítězům 3. ročníku národní soutěže PROFESIONÁL – KOORDINÁTOR BOZP NA STAVENIŠTI.

Cílem soutěže je podpořit aktivní přístup ke správnému provádění zákonem uložených činností koordinátora BOZP na staveništi v České republice, zpopularizovat tuto pracovní činnost, zvýšit prestiž koordinátora BOZP na staveništi ve vztahu k ostatním účastníkům procesu výstavby a podpořit oprávněné požadavky koordinátorů BOZP na staveništi na řádné finanční ohodnocení jejich činnosti.

V kategorii A, určené pro fyzické osoby zajišťující zákonné povinnosti koordinátora BOZP na staveništi v přípravné fázi staveb, zvítězil Ing. Jiří Perďoch z Arrano Group s. r. o., který se přihlásil s projektem Plán BOZP pro stavbu Rekonstrukce Polikliniky Zahradníkova – 3. a 4. etapa, kde jako koordinátor BOZP na staveništi během přípravy stavby navrhl konkrétní postupy a technická řešení pro provádění prací ve spolupráci s projektantem stavby.

V kategorii B, určené pro fyzické osoby zajišťující zákonné povinnosti koordinátora BOZP na staveništi při realizaci staveb, zvítězil Ing. Dalibor Alter rovněž z Arrano Group s. r. o. V projektu s názvem Optimalizace trati Český Těšín – Dětmarovice projektoval Ing. Alter jako koordinátor BOZP na staveništi opatření zaměřená na kritické body stavby vůči provozované dopravní cestě a dále opatření při pracích na mostním objektu vůči splavnosti řeky a zaměřil se i na digitalizaci a přístupnost dat.

Podíl jednotlivců na řešení otázek BOZP je důležitou součástí procesu zlepšování pracovních podmínek a pracovního prostředí. Díky soutěži PROFESIONÁL – KOORDINÁTOR BOZP NA STAVENIŠTI pravidelně oceňujeme jednotlivce, opravdové odborníky na BOZP na staveništích, za tradiční i netradiční a pravděpodobně i zcela novátorské, ale především prospěšné a efektivní přístupy, kterými bylo dosaženo zvýšení kvality pracovního života zaměstnanců a zlepšení firemní kultury jejich podniků.

Organizátorem soutěže je Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i., pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí a ve spolupráci se Státním úřadem inspekce práce. Mediálním partnerem je již tradičně společnost Wolters Kluwer ČR, a. s. Více o soutěži uvádí stránka www.vubp.cz/profesional-koordinator-bozp/.

 

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail