Tiskové prohlášení k působení falešného inspektora

Zdroj: 

Státní úřad inspekce práce varuje před falešným inspektorem z Jihočeského kraje.

Státní úřad inspekce práce upozorňuje veřejnost, že Oblastním inspektorátem práce pro Jihočeský kraj a Vysočinu se sídlem v Českých Budějovicích bylo zjištěno, že osoba, vystupující pod jménem Zdeněk Kantor, se vydává za inspektora „Oblastního inspektorátu práce a sociálních věcí pro Jihočeský kraj a Vysočinu se sídlem v Českých Budějovicích“ a vyzývá k poskytnutí údajů, dokumentů a věcí, pro účely provedení údajné kontroly.

Státní úřad inspekce práce v této souvislosti sděluje, že Zdeněk Kantor není inspektorem Oblastního inspektorátu práce pro Jihočeský kraj a Vysočinu se sídlem v Českých Budějovicích. Současně „Oblastní inspektorát práce a sociálních věcí pro Jihočeský kraj a Vysočinu se sídlem v Českých Budějovicích“ je neexistujícím správním úřadem.

Varujeme právnické i fyzické osoby, které budou touto osobou vyzvány k poskytnutí součinnosti či doložení dokladů, aby neposkytovaly žádné informace.

Současně Státní úřad inspekce práce informuje, že kontrolující s kontrolovanými osobami vždy komunikují způsoby stanovenými zákonem a to prostřednictvím veřejné datové sítě do datové schránky, případně prostřednictvím provozovatele poštovních služeb.

Dále uvádíme, že každý z inspektorů orgánů inspekce práce je povinen prokázat se služebním průkazem, jehož vzor je stanoven právním předpisem a zároveň je povinen na žádost kontrolovaných či jiných zúčastněných osob předložit též další dokument, který dokládá, že je osobou uvedenou na služebním průkaze (např. občanský průkaz).

Autor článku: 

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail