Svářeč a 4 porušené předpisy najednou

Zdroj: 

Ukázku porušování BOZP a PO včetně komentáře poslal Rostislav Pelc.

Svářeč a 4 porušené předpisy najednou

Svářeč stojí na jím svařovaném potrubí zcela sám (mimo lešení) cca 12 m nad úrovní terénu a není zajištěn proti pádu. Navíc bez požární asistenční hlídky a přenosného hasícího přístroje, takže je porušeno nejen nařízení vlády č. 362/2005 Sb., o bližších požadavcích na bezpečnost a ochranu zdraví při práci na pracovištích s nebezpečím pádu z výšky nebo do hloubky, ale i z. č. 133/1985 Sb. o požární ochraně, ve znění pozdějších předpisů, vyhláška č. 246/2001 Sb. o požární prevenci a vyhláška č. 87/2000 Sb., kterou se stanoví podmínky požární bezpečnosti při svařování a nahřívání živic v tavných nádobách.

Zajímají nás Vaše zkušenosti s tímto porušením BOZP. Své příspěvky napište do diskuze k článku.

Děkujeme všem účastníkům soutěže "Takto rozhodně ne!" za zajímavé fotografie. Tato soutěž skončila, ukázky porušování bezpečnosti práce a požární ochrany samozřejmě můžete posílat i nadále, ale již ne do této soutěže. V lednu 2016 budou zveřejněny poslední příspěvky.

Komentáře

Extrém na denním pořádku

10.07.2014 - 19:13 jan tatar
Musím uznat, že tento nesmyslny risk se opravdu bežné nevidí, ale podobně situace nejsou ničím ojedinělým, bohužel. V podstatě jsem dnes a denně svědkem podobnych situaci, ale nikdy mi to není jedno a ač. Se me to netýká vždy se snažím sjednat nápravu. Nechápu, že na velkých stavbách není koordinator BOZP každy den? Stavby v elektrárnách to tak mají a i tuneláři ke stavby. Ale stavby ve městech ? To je jen iluzorni přetvářka bezpecnosti! Bezpečáka se tam mihne a jeste je ohlášený a všímá si pouze základních věci ohledně bezpecnosti. Někdy se mi zda že postrádají hlubší znalosti v oblasti ZZ. Protože se klidně dějí zakázané manipulace přímo před nima a oni ani nevědí že to tak nesmí byt! Ale ja věřím, že se tohle postupne zmeni. Jan Tatar

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Kde nás najdete

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1
+420 221 015 844
X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail