Software KGB na sledování zaměstnanců

Zdroj: 
Pokud jste se rozhodli, že chcete mít přehled o tom, co vaši zaměstnanci na počítači provádějí, pak jistě nebude problém na internetu najít software, který by vám toto umožnil.

Sledování zaměstnaneckých aktivit a toho, zda řádně a poctivě vykonávají svěřené pracovní úkoly, je stále častějším tématem diskuzí nejenom mezi zaměstnavateli, ale i mezi zaměstnanci samotnými. Pokud jste se rozhodli, že chcete mít přehled o tom, co vaši zaměstnanci na počítači provádějí, pak jistě nebude problém na internetu najít software, který by vám toto umožnil. Jedním z nich je i KGB Employee Monitor nedávno uvolněný v nové verzi.

Základní funkcí programu je sledování, co uživatel píše na klávesnici. Všechny použité klávesy jsou postupně logovány a ukládány do souboru se záznamem, kde jsou opatřeny datem pořízení záznamu. Program je navíc schopen nahrávat obsah schránky, webové stránky a v závislosti na nastavení dovede ukládat snímky aktuálního stavu obrazovky daného uživatele.

KGB Employee Monitor samozřejmě běží na pozadí, takže běžný uživatel jeho přítomnost nezjistí. Pokud si pohrajete s jeho nastavením, pak můžete sledovat aktivitu uživatele pouze ve vybraných aplikacích. Po instalaci se program spouští v tzv. tichém režimu, kdy jste o jeho aktivitě informování pouze prostřednictvím informačních e-mailů, ve kterých je shrnuta veškerá aktivita sledovaného uživatele. Informace lze nahrávat také na FTP. Specialitou je informování administrátora v případě, že sledovaný uživatel použije předem definované klíčové slovo.

KGB Employee Monitor je nejvíce vybaveným softwarem ze sady programů KGB, které výrobce nabízí. Nejjednodušší verzí je freewarový KGB Free Keylogger, z hlediska výbavy je na tom lépe KGB Spy, který nabízí veškerou funkcionalitu jako KGB Employee Monitor s výjimkou vzdáleného sledování v reálném čase. Program je určen pro Windows Vista, XP, 2000 a 2003, spustit se jej ve Windows XP nepodařilo. Ve Windows Vista fungoval bez problému.

Na závěr zůstává otázka morálky. Má, nebo nemá mít zaměstnavatel z hlediska etiky právo na takové sledování svých zaměstnanců? Rozhodněte se sami...

Redakčně upraveno

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail