Školení podle "vyhlášky 50" - obsluha promítacích strojů

Zdroj: 

Na dotaz odpověděla Ivana Blažková.

Naši zaměstnanci obsluhují promítací stroje (zapínají a vypínají, provádí běžnou údržbu, příp. výměnu lampy). Při této práci sahají také do zakrytovaných rozvodných zařízení (shazují jističe). Je nezbytné zajistit pro tyto zaměstnance školení z vyhlášky č. 50/1978 Sb., případně z jakého paragrafu?

Podle popisu práce by kvalifikace zmiňovaných pracovníků měla odpovídat § 4 vyhlášky č. 50/1978 Sb., o odborné způsobilosti v elektrotechnice, ve znění vyhl. č. 98/1982 Sb. Pracovníci by měli být organizací v rozsahu své činnosti seznámeni s předpisy pro činnost na elektrických zařízeních, školeni v této činnosti, upozorněni na možné ohrožení elektrickými zařízeními a seznámeni s poskytováním první pomoci při úrazech elektrickým proudem.

Autor článku: 

Komentáře

Školení podle "vyhlášky 50" - sundavání lustrů při stěhování

21.09.2020 - 15:51 Radek Podrazil
Dobrý den, mám podobný dotaz, jsme stěhovací firma a často se zabýváme též přáním zákazníků odpojit a sundat lustry a jiná svítidla. Vždy se shazují jističe a nechávají se na vedení ukončení ( Šroubovací svorkovnice- "čokoláda"). Je nezbytné zajistit pro tyto zaměstnance školení z vyhlášky č. 50/1978 Sb., případně z jakého paragrafu? děkuji za odpověď

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Kde nás najdete

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1
+420 221 015 844
X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail