Skladování láhví s potravinářským plynem

Zdroj: 

Na dotaz odpověděl Ing. Jiří Vala, Ph.D.

Platí pro skladování láhví s potravinářským plynem na pivo stejné podmínky jako pro skladování a manipulaci s ostatními tlakovými láhvemi? V článku o nich jsem se totiž dočetl, že pro zacházení s potravinářskými plyny platí specifická pravidla.

Tlakové nádoby pro potravinářské účely (výčep) musí být z provozních důvodů umístěny uvnitř budovy s některými úlevami oproti ostatním tlakovým nádobám, viz ČSN 07 8304 Tlakové nádoby na plyny – Provozní pravidla. V článku 7.15 této normy se například uvádí, že v místnosti pro čepování nápojů je dovoleno, jako součást jednoho výčepního zařízení, umístit jednu provozní nádobu s náplní směsí (výtlačných) potravinářských plynů s vodním objemem nejvýše 50 litrů. A dále, že ve sklepích určených pro uskladnění nápojů je dovoleno umístit nejvýše 2 provozní a 2 zásobní nádoby s náplní směsí (výtlačných) potravinářských plynů.

Požadavky na zacházení a skladování potravinářských plynů rovněž naleznete v oddíle 7 bezpečnostního listu, který je Vám povinen poskytnout dodavatel této tlakové nádoby.  

Autor článku: 

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail