Řízení rizik souvisejících s prací pomocí nástrojů OiRA: je čas dívat se do budoucna

V současné době se tisíce společností z celé Evropy při řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci spoléhají na více než 320 bezplatných nástrojů pro online interaktivní hodnocení rizik (OiRA).

Za úspěchem této jedinečné evropské iniciativy stojí aktivní komunita 17 vnitrostátních partnerů17 odvětvových sociálních partnerů na úrovni EU. Hodnocení rizik pomocí nástrojů OiRA byla nejen věnována zvláštní pozornost ve Strategickém rámci EU pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci na období 2021–2027, ale bylo také začleněno do vnitrostátních strategiích pro oblast BOZP mnoha členských států EU.

Dne 5. října se na konferenci na vysoké úrovni ořádané agenturou EU-OSHA v Bruselu setkají jednotliví partneři nástroje OiRA na vnitrostátní úrovni i na úrovni EU a příslušní zástupci z oblasti tvorby politik, aby shrnuli dosažené úspěchy a získané poznatky. Výsledky kvalitativní studie o nástrojích OiRA, které byly zavedeny ve spolupráci s francouzskými společnostmi, odhalují jako klíčové prvky úspěchu intuitivnost nástrojů, jejich účinnost a přizpůsobení potřebám odvětví a podniků.

Více informací o konferenci na vysoké úrovni o nástroji OiRA.

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail