Revize elektrického zařízení v administrativních budovách

Zdroj: 
Na dotaz odpověděla Ivana Blažková.

Mám dotaz z oblasti provádění revizí elektro. Jakou lhůtu na provedení revize elektrického zařízení (elektrická instalace) mají administrativní budovy se základním druhem prostředí, ve kterých se mimo kancelářských prostor nachází inspekční pokoje pro dočasné ubytování zaměstnanců.

Lhůty pro provádění pravidelných revizí elektrické instalace se řídí u administrativních budov místním bezpečnostním předpisem, stanovením rizik a příslušnou technickou normou. V administrativních a zděných obytných budovách jsou uvedeny lhůty pro provádění revizí v technické normě ČSN 33 1500/1990 Elektrické předpisy - Revize elektrických zařízení, v její změně Z3/2004. V části b) Změny Z3 je uvedena lhůta pro pravidelné revize v kancelářských a obytných budovách s ohledem na vnější vlivy dle ČSN 33 2000-5-51 ed.3. BD1, případně BD2. Lhůta je 5 let. Lhůta 5 let platí pro provedení vnitřních elektrických rozvodů odpovídající současným požadavkům.

Pro hlavní domovní vedení, vedení na komunikacích (schodištích, chodbách) a ve společných prostorech bytových domů provedená podle dříve platných požadavků, která neodpovídají v současné době uplatňovaným zásadám pro vnější vliv  BD2 – obtížný únik, se doporučují revizní lhůty 2 roky. Pro vedení na komunikacích a ve společných prostorech bytových domů se doporučují revizní lhůty 1 rok.

Autor článku: 

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1
+420 221 015 844

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail