Ředitel Evropské agentury pro bezpečnost a ochranu zdraví navštívil Českou republiku

Dne 30. března 2004 navštívil Českou republiku Hans-Horst Konkolewsky, ředitel Evropské agentury pro bezpečnost práce a ochranu zdraví. Hlavním cílem jeho návštěvy bylo setkání se členy pracovní skupiny Focal Pointu, národní webové stránky, kterou má v gesci Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.
Národní Focal Point slouží jako hlavní zdroj a centrum informací z oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Tento web poskytuje informace nejen z České republiky ale také ze států Evropské unie. Představuje důležitý komunikační uzel, s jehož pomocí lze získat relevantní informace BOZP z řady resortů a organizací.
Na pracovním setkání ředitel  Konkolewsky zdůraznil především význam spolupráce a nutnost nepřetržitého poskytování informací nejširší veřejnosti s využitím nejen internetu, ale i dalších komunikačních nástrojů.
Na tiskové konferenci, která se na závěr pracovního setkání konala, H.-H. Konkolewsky ocenil, že Česká republika již do své legislativy začlenila všechny potřebné předpisy EU z oblasti bezpečnosti práce. Připomenul však, že velkým problémem zůstává její dodržování. 

 

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1
+420 221 015 844

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail