Projekty "Vzdělávejte se pro růst! – REGIONY"

Zdroj: 
Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR vyhlásilo dne 30. září 2011 výzvu určenou Úřadu práce ČR pro předkládání regionálně zaměřených individuálních projektů "Vzdělávejte se pro růst! – regiony", na kterou je alokována částka ve výši 600.000.000 Kč.

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR vyhlásilo dne 30. září 2011 výzvu určenou Úřadu práce ČR pro předkládání regionálně zaměřených individuálních projektů „Vzdělávejte se pro růst! – regiony“, na kterou je alokována částka ve výši 600.000.000 Kč.

Regionální individuální projekty ÚP ČR navazují na v současnosti již realizovaný celostátní projekt „Vzdělávejte se pro růst!“, zároveň však budou reagovat na aktuální ekonomickou situaci a potřeby trhu práce v jednotlivých krajích. Projekty se zaměří na jednotlivé kraje a jejich cílem bude podpořit vzdělávání zaměstnanců ve firmách s předpokladem růstu a pozitivního dopadu na trh práce v daném kraji. V současné době probíhá příprava projektů ÚP ČR, zahájení jejich realizace, tj. možnost zaměstnavatelů žádat o příspěvek, lze očekávat v průběhu 1. čtvrtletí 2012.

Projekty bude realizovat Úřad práce ČR prostřednictvím krajských poboček. O finanční příspěvek budou moci zaměstnavatelé žádat za předpokladu, že realizují svoji činnost ve vybraných ekonomických činnostech v příslušném kraji, budou přijímat nové pracovníky, které je třeba patřičně vyškolit či rekvalifikovat, nebo je pro ně nezbytné zvýšit odborné znalosti či dovednosti nynějších zaměstnanců.

Zaměstnavatelé v rámci projektu obdrží finanční příspěvek na vzdělávání či rekvalifikaci svých zaměstnanců. Současně budou zaměstnavateli hrazeny mzdové náklady vzdělávaných zaměstnanců, a to po dobu jejich účasti na vzdělávání.

Regionální individuální projekty "Vzdělávejte se pro růst! - regiony" budou realizovány v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a budou spolufinancovány z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.

Veškeré další informace o zahájení realizace jednotlivých projektů získají zájemci na webové stránce Úřadu práce ČR a na krajských pobočkách ÚP ČR.

Autor článku: 

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail