Projekt VI3VS/702 - Rozvoj nového přístupu ke zjišťování příčin průmyslových havárií s účastí nebezpečných látek (ISAAC)

Cílem projektu je vyvinout certifikovanou metodiku, zaměřenou na nový přístup ke zjišťování příčin průmyslových havárií s účastí nebezpečných látek (zejména klasifikovaných jako toxické, výbušné a / nebo hořlavé) pro potřeby vyšetřování Policie ČR, znalců v oboru, průmyslových podniků a v neposlední řadě pro potřeby MŽP.

Anotace: Projekt je zaměřen na plnění potřeb Policie ČR, MŽP a znalců činných v procesu trestního řízení i průmyslových podniků poté, co dojde k havárii s významnými negativními dopady na zdraví zaměstnanců, obyvatel, majetek a životní prostředí. Proces zjišťování příčin havárií v průmyslu se v ČR dosud neděje podle sjednoceného postupu. Při řešení projektu se proto tým zaměří na vývoj nové metodologie, která do tohoto procesu přinese významné inovace, vyšší konzistenci a harmonizaci se světem.

Hlavní cíl projektu: Hlavním cílem projektu je vyvinout certifikovanou metodiku, zaměřenou na nový přístup ke zjišťování příčin průmyslových havárií s účastí nebezpečných látek (zejména klasifikovaných jako toxické, výbušné a / nebo hořlavé) pro potřeby vyšetřování Policie ČR, znalců v oboru, průmyslových podniků a v neposlední řadě pro potřeby MŽP.

Řešeno: 9/2019 - 8/2022
Hlavní příjemce: Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava
Hlavní řešitel: Ing. Pavel Dobeš, Ph.D.
Další uchazeč projektu: Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Poskytovatel: Ministerstvo vnitra České republiky

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Kde nás najdete

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1
+420 221 015 844
X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail