Projekt OP LZZ pomáhá pracovat všem, kteří pracovat chtějí

Zdroj: 
Plzeňský projekt CRISTAL podporovaný z prostředků Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost učí obě strany, jak si vycházet vstříc a využívat možností lidí, kteří chtějí pracovat.

Obě zlomené nohy nejsou překážkou v práci. Je k tomu ale potřeba vůle na obou stranách - u zaměstnavatele i zaměstnance. Pan Jiří si „přivezl“ z lyžování ve Francii zlomené obě patní kosti. První týdny, kdy ležel v nemocnici, nemohla být o nějaké práci řeč. Po nějaké době, když ho nohy přestaly bolet a k doléčení musel „jenom“ ležet, si uvědomil, že na rozdíl od nohou má hlavu zdravou. „Mám hypotéku, splácím auto, chci pracovat…,“ říká mladý muž. Jelikož je odborníkem v oblasti „kovárenského“ těžkého průmyslu a ztráta kontaktu mezi ním a zákazníky by byla zásadní, zařídil mu zaměstnavatel k domácímu notebooku vzdušné připojení s firmou.

Od té chvíle mohl Jiří pracovat, kdykoli bylo potřeba. Komunikoval se zákazníky po celém světě. Ti přitom neměli tušení, že je jejich pracovní partner už tři měsíce „ležák“ a pracuje navzdory připoutání na lůžko. Dvakrát týdně Jiřího navštívila sekretářka a přinesla mu od ostatních kolegů materiály, které se nedají poslat elektronicky. Stejně tak od něj odnesla do firmy věci, které také nebylo možné vyřídit přes internet. Jiřímu stálo za to, ukončit pracovní neschopnost a celý den se věnovat práci. Byl rád, že i při dočasném upoutání na lůžku vydělává peníze a je něco platný. A letos se chystá do Francie znovu!

Stačí začít myslet jinak, zahodit představu o jediném „správném“ způsobu práce. Důležitý je výsledek a spokojenost u zákazníka, zaměstnance i zaměstnavatele. Školení, která firemním personalistům poskytují projekty jako je CRISTAL, ukazují, jak na to.

Projekt „Příběhy“ Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) Evropského sociálního fondu (ESF) mapuje zkušenosti a příběhy lidí, kterým pomáhají peníze z Evropské unie. Peníze investované do několika tisíc projektů. Od těch zaměřených na lidi potřebné, odkázané na pomoc druhých, po podporu vzdělávání a rozvoj těch, kteří se o sebe postarat dokáží, a přesto jim evropské peníze pomáhají. Pomáhají městům, firmám, občanským sdružením, ale hlavně konkrétním lidem s konkrétními problémy.

Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost je zaměřen na snižování nezaměstnanosti prostřednictvím aktivní politiky trhu práce, profesního vzdělávání, dále na začleňování sociálně vyloučených obyvatel zpět do společnosti, zvyšování kvality veřejné správy a mezinárodní spolupráci v uvedených oblastech.

Autor článku: 

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail