Projekt 03-S4-2021 Mechanizmy potlačující mobbing, bossing a staffing - patologické pracovní vztahy ohrožující zdraví zaměstnanců

Cílem projektu navrhnout soubor doporučení pro šikanované zaměstnance se zaměřením na identifikaci zákonných institutů, které může šikanovaný zaměstnanec úspěšně využít na svoji ochranu. Jedná se zejména o ustanovení zákoníku práce, zákona o inspekci práce a tzv. antidiskriminačního zákona.  A dále je cílem zjistit, jaké typy důkazních prostředků může na účinnou ochranu svých práv šikanovaný zaměstnanec úspěšně využít. Z hlediska zaměstnavatelů je pak cílem projektu navrhnout sofistikovaný, diskrétní, ale zároveň i účinný mechanizmus pro řešení patologických pracovních vztahů, kterým je šikanózní jednání.

Anotace: Cílem projektu navrhnout soubor doporučení pro šikanované zaměstnance se zaměřením na identifikaci zákonných institutů, které může šikanovaný zaměstnanec úspěšně využít na svoji ochranu. Jedná se zejména o ustanovení zákoníku práce, zákona o inspekci práce a tzv. antidiskriminačního zákona.  A dále je cílem zjistit, jaké typy důkazních prostředků může na účinnou ochranu svých práv šikanovaný zaměstnanec úspěšně využít. Z hlediska zaměstnavatelů je pak cílem projektu navrhnout sofistikovaný, diskrétní, ale zároveň i účinný mechanizmus pro řešení patologických pracovních vztahů, kterým je šikanózní jednání.

Klíčová slova: šikana, mobbing, staffing, bossing, zaměstnanci, zaměstnavatelé, antidiskriminační zákon

Řešeno: 1/2021– 6/2022

Hlavní příjemce: Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.

Odpovědný řešitel: Ing. Jana Ranglová

Poskytovatel: Ministerstvo práce a sociálních věcí

Spoluřešitel: Ústav státu a práva AV ČR, v. v. i.

VÝSTUPY

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail