Prohlídka zaměstnanců pracujících v noci

Zdroj: 

Na dotaz odpověděla MUDr. Jarmila Rážová, Ph.D.

Je správné, aby zaměstnanci, kteří pracují v noci a pravidelně chodí na prohlídky 1 x ročně, absolvovali ještě periodickou prohlídku dle vyhlášky č. 79/2013 Sb., kde jsou určeny lhůty dle věku a kategorie práce?

U takových zaměstnanců bude provedena 1x ročně prohlídka posuzující zdravotní způsobilost pro práci v noci a dále periodická prohlídka v závislosti na kategorii vykonávané práce a věku podle lhůt uvedených v § 11 vyhlášky č. 79/2013 Sb. V takovém případě je možné provést pouze jednu prohlídku za rok a její náplň vyšetření bude odpovídat všem pracím, které posuzovaná osoba vykonává.

Autor článku: 

Komentáře

Dobrý den. Pracuji na

17.01.2020 - 23:44 Roman Brieslinger
Dobrý den. Pracuji na slévárně jako lisař. Zaměstnavatel mě poslal na preventivní prohlídku. Dělám v nepřetržitém provozu krárký dlouhý týden dvanácky. Byl jsem po noční a ráno jsem šel na prohlídku. Mám nárok na nějakou kompenzaci i když mě pošle ve svém volnu?

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Kde nás najdete

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1
+420 221 015 844
X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail