Prezentace Elektronického trhu práce MPSV

Zdroj: 
Národní a evropský elektronický trh práce představil dne 9. srpna 2007 všechny své možnosti, aktuální data a novinky, které jsou volně přístupné široké veřejnosti na webových stránkách MPSV a EURES.

Národní a evropský elektronický trh práce představil dne 9. srpna 2007 všechny své možnosti, aktuální data a novinky, které jsou volně přístupné široké veřejnosti na webových stránkách MPSV a EURES.

Elektronický trh práce je aktivně budován v rámci Integrovaného portálu MPSV. Sdružuje informace o volných pracovních místech nejen v ČR, ale díky systému EURES i pracovní nabídky v rámci celé Evropské unie.

Cílem elektronického trhu práce je umožnit klientům, mezi které patří nejen zájemci o práci, ale i zaměstnavatelé, aktivní vyhledávání volných pracovních míst či vhodného zaměstnance, a to co nejjednodušším způsobem.

„Stránky http://portal.mpsv.cz jsou výborným nástrojem pro všechny, kteří aktivně hledají práci, a nebo nové zaměstnance. Velkou výhodu volně dostupného internetového portálu spatřuji například pro obyvatele odlehlejších míst v naší republice, pro které je cesta na pracovní úřad celodenní záležitostí. Díky našemu portálu má všechny informace pohromadě a dostupné z domova,“ uvádí Ing. Petr Hortlík, IT expert MPSV, který se ujal prezentace obecného elektronického trhu práce. O užitečnosti portálu svědčí fakt, že jej denně navštíví v průměru 17 000 návštěvníků. Mají možnost vybírat z volných pracovních míst, kterých je nyní aktuálně kolem 1 200 000 v celé EU a v rámci ČR se jedná o téměř 100 000 volných pracovních pozic. „O aktivním využívání našeho portálu veřejností svědčí i stále se měnící počet vložených životopisů aktivních uchazečů o práci. Minulý měsíc portál MPSV zaznamenal 14 000 životopisů, přičemž v tomto měsíci se jejich počet, díky poklesu nezaměstnanosti, snížil na 7 500,“ doplňuje Hortlík.

Integrovaný portál trhu práce MPSV je propojen s celoevropskou databázi pracovních nabídek www.eures.europa.eu. „Naši klienti tak mají možnost informovat se zároveň o volných aktuálních pozicích v celé Evropě,“ uvádí PaedDr. Věra Kolmerová, manažerka EURES ČR a pokračuje: „O tom, že to je informace velmi zajímavá, svědčí i fakt, že v tuto chvíli je v databázích systému evidováno přes 1 000 000 pracovních nabídek a registrováno více než 11 000 zaměstnavatelů hledajících nové pracovníky. Struktura profesí, které nabídky odrážejí, je různorodá. V podstatě se shoduje se strukturou profesí, které hledají čeští zaměstnavatelé. „Dle našich informací však odchod našich pracovníků do zahraničí neznamená jejich ztrátu pro český pracovní trh. Spíše naopak! Většina Čechů odchází pouze na období maximálně jednoho až dvou let a poté se vrací nejen na vysoké jazykové úrovni, ale i s dalšími zkušenostmi a schopnostmi, které v maximální míře využívají ve své další profesní dráze v ČR,“ uzavírá Kolmerová.

Autor článku: 

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail