Prevence je levnější než léčba

Někteří zaměstnavatelé začali využívat poukázky na zdravotní péči a prevenci jako nefinanční benefity pro své zaměstnance. Přínos preventivních opatření v podobě masáží či rehabilitací je možné vidět např. pro sedavá a jednostranně zatěžující zaměstnání.

Nefinanční benefity mají na našem trhu své pevné místo, jak to potvrzuje průzkum, který si nechala vypracovat společnost Accor Services. Průzkum mj. ukázal, že firmy si už uvědomují úlohu cíleného poskytování benefitů při dosahování potřebných výsledků i při vytváření příjemného pracovního prostředí. V poslední době se proto stále častěji uplatňují poukázky na zdravotní péči a prevenci, vedle již oblíbených poukázek na sportovní a kulturní aktivity nebo dovolenou.

Změny v legislativě

Otázku prevence nemocnosti zaměstnanců by měla řešit každá firma. Organizace zastupování pracovníků, vytíženost pracovních pozic i udržení dobrých pracovních vztahů – to jsou témata, která mají přímý vliv na výkon firmy. Ještě víc se o nutnosti prevence hovoří nyní, kdy zaměstnavatelé musí pružně reagovat na změnu zákona o nemocenské, na jejíž úhradě se budou od příštího roku finančně podílet.

Nutnost prevence

Mnoho zaměstnavatelů si uvědomuje skutečnost, že prevence je levnější než léčba, a proto umožňuje svým zaměstnancům přístup do komplexních zdravotních a dalších zařízení poskytujících odbornou péči, a to i nad rámec zdravotní péče. Vzhledem k rozšířenosti sedavých i jednostranně zatěžujících zaměstnání jsou často využívány příspěvky na odborné masáže, rehabilitace a další výhody spojené s péčí o zdraví (například očkování proti chřipce).

ZDROJ:
Prevence je levnější než léčba. Moderní řízení, č. 10, 2006, s. 57.

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout X youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail