Vozíky s přepravkama pro pickování zboží

1 příspěvek / 0 nový
#1

Vozíky s přepravkama pro pickování zboží

1. Listopad 2017 - 18:19 Francesco Tibliatti

Dobrý den,

měl bych pár dotazů ohledně vozíků pro pickování zboží s přepravkama. Myslím ty vozíky, kdy se jde pěšky a za sebou jej ručně táhneme. Používá se to ve spoustě firem a každá firma má pro tyto účely vlastní typy. Mám problém v jedné firmě, kde nás nutí tyto vozíky tahat za sebou po dvou, přičemž je dovoleno jít s jedním vepředu a s jedním vzadu. Vozíky, které má tato firma mají ve spodní části ostrou hranu a dokonce po krajích s vystouplýma plíškama. V závislosti na typu zboží, které se pickuje, mají tyto vozíky cca od 50 do 300kg, přičemž nepočítám váhu samotného vozíku. A nyní bych se chtěl tedy zeptat, zda je vůbec přípustné aby se tyto vozíky za sebou táhly dva, když navíc se musí s nima přecházet přes halu, po které se pohybují malé vychystávací vozíky s vidlema vzadu, které ale mají v této firmě nastavenou snad maximální rychlost. Vychystávací vozíky jezdí přes halu, kde chodí obrovské množství zaměstnanců pěšky, po uličce, která má na šířku cca 2,5m, a kde není vyznačena žádná pěší zóna. Ve firmě, kde jsem pracoval předtím, tato pěší zóna byla vyznačená a byl i dostatek místa pro VZV a NZV. Situace, ke kterým dochází, a ke kterým tam může dojít:

1) Při tažení dvou vozíků za sebou se každý zraní, když jim tyto vozíky sjedou na nohy, a to buď z důvodu že nemohli vozíky zabrzdit nebo že do nich někdo zezadu narazil.

2) Když za sebou táhnete 2 a narazí do vás zezadu vychystávací vozík v plné rychlosti, doslova vám může amputovat nohy.

3) Když táhnete jeden vozík před sebou a jeden za sebou a vidíte na lidi jen malým průzorem, můžete někoho přejet.

Chtěl bych se ještě zeptat, co bych měl udělat aby se chodilo jen s jedním vozíkem a na koho se obrátit. Protože si myslím, že táhnout více vozíků ať už za sebou nebo před sebou, je nápad nejvyššího vedení a nemohu si na to nijak stěžovat.

Uvědomuju si, že se na to nejspíš žádný zákon nevztahuje, ale myslím, že by se měl podat nějaký návrh na zlepšení bezpečnosti.

Předem děkuji za Vaši odpověď!

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Kde nás najdete

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1
+420 221 015 844
X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail