pojišťovna nechce uznat pracovní úraz

4 příspěvky / 0 nový
Poslední
#1

pojišťovna nechce uznat pracovní úraz

21. Červen 2013 - 19:49 Martin Zoulík

Milí kolegové, poprvé jsem se dostal do situace, kdy pojišťovna nechce uznat pracovní úraz. Popis úrazu: 

Postižená pracovala na svém pracovišti, seděla na židli u šicího stroje a pro další pracovní operaci musela přejít na jiné pracoviště. Při vstávání ze židle a došlápnutí na nohu ucítila prudkou bolest v pravé noze.

Žádné předchozí zdravotní obtíže s touto končetinou neměla.

Jedná se dle vašeho názoru o úraz pracovní ?

 

RE: pojišťovna nechce uznat pracovní úraz

21. Červen 2013 - 11:37 Anonym
Zda jedná či ne, je zcela jistě na širší debatu a bylo by nutné znát podrobnější informace. Co je však zcela zřejmé už z tohoto popisu je, že pojišťovna není institut, který by uznával či neuznával pracovní úrazy. Pojišťovna je od toho, aby pracovní úrazy odškodnila.

RE: pojišťovna nechce uznat pracovní úraz

21. Červen 2013 - 19:49 Radka Šíbová
Dobrý den, vážený pane, nedávno jsem řešila podobnou situaci ..... přišel dopis od pojišťovny, že to neuznávají jako pracovní úraz. Sedla jsem a napsala jim, že oni nejsou kompetentní k tomu, aby rozhodovali, zda to je či není pracovní úraz. V této věci je kompetentní rozhodovat jen zaměstnavatel a podložila pár §§§, čímž jsem to zdůvodnila a výsledek byl, že vše, i když se zpožděním, zaplatili! Nesmíte se dát.

Neuznání pracovního úrazu.

16. Prosinec 2018 - 17:46 Jitka Volfová
Dobrý den,chci Vás požádat o pomoc. Stal se mi úraz v práci, ale zaměstnavatel mi ho nechce uznat jako pracovní.Při noční směně jsem byla na odpočinkové místnosti. seděla jsem na židli a při vstávání a následné chůzi jsem upadla a zranila jsem si kotník. Na místnosti bylo asi 6 svědků, v místnosti byla tma a nábytek- křesla, židle byli v místnosti rozmístěny jinak, než bývá zvykem při denní směně.Myslím si, že moje nadřízená udělala několik závažných chyb. Nesepsala se mnou záznam-jen kolonku,že jsem měla negativní dechovou zkoušku. Následně mě sanita odvezla do nemocnice. Nadřízená ohledala místnost, kde se mi stal úraz až o 36 hodin déle. Myslím, že to měla udělat okamžitě a zajistit fotodokumentaci. Dále výslechy svědků probíhaly také až o 36 hodin později. Můžete mi, prosím, poradit co mám dělat? Děkuji.

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Nové příspěvky publikované na informačním serveru BOZPinfo.cz

Kde nás najdete

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1
+420 221 015 844
X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail