odborně způsobilá osoba nad 25 zaměstnanců

3 příspěvky / 0 nový
Poslední
#1

odborně způsobilá osoba nad 25 zaměstnanců

11. Srpen 2016 - 9:09 Vít Novák

Dobrý den,

Je známo, že podle § 9 z. č. 309/2006 Sb., o zajištění dalších podmínek BOZP, ve znění pozdějších předpisů, zajišťuje zaměstnavatel úkoly v prevenci rizik buď sám, zaměstnává-li nejvýše 25 zaměstnanců a má-li k tomu potřebné znalosti, popř. osobu, kterou pověří - do počtu 25 zaměstnanců se počítají jen ti zaměstnanci na HPP nebo i zaměstnanci pracující jako brigádníci na DPP? Děkuji

RE: odborně způsobilá osoba nad 25 zaměstnanců

4. Srpen 2016 - 11:26 Vít Hofman
Domnívám se, že zaměstnanec je jen jeden. Zaměstnanec může pro zaměstnavatele pracovat na základě několika typů "smluv / dohod". Tj. do 25 bych rozhodně počítal i tzv. "brigádníky"!

RE: odborně způsobilá osoba nad 25 zaměstnanců

11. Srpen 2016 - 9:09 Tomáš Neugebauer
Ze zákoníku práce vyplývá, že za zaměstnance jsou považováni i ti, kteří uzavřeli dohodu o pracích konaných mimo pracovní poměr (§ 6 s přihlédnutím k § 3). Tedy, jak již uvedl p. Hofman, do počtu 25 zaměstnanců se počítají i tzv. brigádnici. Je to logické, neboť i vůči nim musí zaměstnavatel zajistit BOZP.

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Nové příspěvky publikované na informačním serveru BOZPinfo.cz

Kde nás najdete

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1
+420 221 015 844
X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail