finanční postih za úraz podřízeného pracovníka

2 příspěvky / 0 nový
Poslední
#1

finanční postih za úraz podřízeného pracovníka

16. Březen 2009 - 8:19 Josef Cikaník

Můžu být jako mistr strojní údržby finančně potrestaný, když během mé nepřítomnosti na dílně si podřízený pracovník způsobil úraz vlastním pochybením? Pracovník sám přiznal svoji chybu a i má podepsaná všechna potřebná školení k výkonu své práce včetně seznámení s vnitřími předpisy, návody... apod. Bezpečnostní technik mi nesdělil žádné pochybení ani obvinění, ale přesto mám být potrestaný. Ptám se proč? Je to v souladu s předpisy? Jak se mohu bránit?

RE: finanční postih za úraz podřízeného pracovníka

16. Březen 2009 - 8:19 Martin Kuna
<p>Zaměstnavatel nesmí zaměstnanci za porušení povinnosti vyplývající mu z pracovněprávního vztahu ukládat peněžní postihy ani je od něho požadovat; to se nevztahuje na škodu, za kterou zaměstnanec odpovídá. (ZP § 13)</p> <p>Pokud by zaměstnavatel ke mzdě přidíval osobní ohodnocení, mohl by ho krátit nebo nepřiznat &nbsp;v případě, že by takováto možnost byla stanovena v mzdovém nebo jiném vnitřním předpise, V tomto předpise by&nbsp;mělo být uvedeno z čeho se mzda a osobní ohodnocení skládá.&nbsp;S tímto vnitřním předpisem ale muís být seznámeni všich zaměstanci do 15 od jeho vydání. </p> <p>Pokud se vám finanční postih nelibí, můžete se obrátit na mistně příslušný UIP nebo na soud. &nbsp;</p>

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Kde nás najdete

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1
+420 221 015 844
X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail