EXISTUJE NĚCO JAKO = PŘI NAKLÁDÁNÍ NAKLÁDNÍHO VOZU BAGREM, MUSÍ BÝT VYPNUTÝ MOTOR NA?

2 příspěvky / 0 nový
Poslední
#1

EXISTUJE NĚCO JAKO = PŘI NAKLÁDÁNÍ NAKLÁDNÍHO VOZU BAGREM, MUSÍ BÝT VYPNUTÝ MOTOR NA?

3. Srpen 2007 - 9:00 Pavla

Dobrý den,

mám dotaz:
existuje v BOZP odkaz na to, že pří nakládání nákladního vozu bagrem, nakladačem atd. musí mít nakládané vozidlo vypnutý motor? Aby strojnív v nakládacím stroji nemusel dýchat splodiny z výfuku nakladaného vozidla?
Děkuji za odpověď i za případnou citaci zákona, vyhlášky atd.

S pozdravem

Pavla

RE: EXISTUJE NĚCO JAKO = PŘI NAKLÁDÁNÍ NAKLÁDNÍHO VOZU BAGREM, MUSÍ BÝT VYPNUTÝ MOTOR NA?

3. Srpen 2007 - 9:00 Tomáš Neugebauer
Doporučuji se obrátit na vašeho zaměstnavatele, aby v jim stanoveném pracovní postupu nakládky vozů bylo uvedeno, že motor přistaveného vozidla musí být vypnut. Svůj požadavek můžete podepřít tím, že zaměstnavatel je povinen stanovit pracovní postupy tak, aby zaměstnanci nebyli ohroženi dopravou na pracovištích (tzn. včetně výfukových splodin) - viz zákon č. 309/2006 Sb. § 5 odst. 1.

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Kde nás najdete

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1
+420 221 015 844
X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail