Doplácení léků

2 příspěvky / 0 nový
Poslední
#1

Doplácení léků

29. Srpen 2007 - 19:45 Jana H.

Dobrý den, můj zeť utrpěl pracovní úraz - přetržený kabel od stroje mu zlomil nohu a rozdrtil kotník. Po 3 hodinové operaci byl zeť hospitalizován jen týden a propuštěn do domácího ošetřování poněvadž nemocnice je přeplněna. Dostal na předpis léky, které mu vydrží týden a doplácel přes 700 Kč. Je možné žádat aby zaměstnavatel léky doplácel? Nebo jinak: kdo zeti vrátí peníze za doplácení léků? Pracovní úraz nebyl jeho vinou. Děkuji za odpověď.

RE: Doplácení léků

29. Srpen 2007 - 19:45 Tomáš Neugebauer
Podle toho, co uvádíte by měl mít váš zeť nárok na náhradu škod vzniklých mu v důsledku pracovního úrazu v souladu se Zákoníkem práce § 369 - náhradu za ztrátu na výdělku (rozdíl mezi nemocenskou a průměrnou mzdou), bolestné (120 Kč x počet bodů, které stanoví ošetřující lékař v posudku), náhradu za účelně vynaložené náklady spojené s léčením a na náhradu věcné škody, ke které došlo v důsledku vzniku pracovního úrazu. Doplatek za léky se zahrnuje pod položku vynaložené náklady spojené s léčením. Tedy až jeho zaměstnavatel s ním bude projednávat výši náhrady škod vzniklých v důsledku pracovního úrazu, musí váš zeť předložit doklad o výši uhrazených doplatků za léky (paragon z lékárny), zaměstnavatel jej zahrne do celkových náhrad a vyplatí mu je.

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Kde nás najdete

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1
+420 221 015 844
X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail