Doba pracovní neschopnosti?

2 příspěvky / 0 nový
Poslední
#1

Doba pracovní neschopnosti?

11. Červen 2006 - 17:40 František Láska

Prosím o radu, jak postupovat v případě prac. úrazu, který se stal  před 3 měsíci. Jsem zatím v rehabilitačním léčení po úrazu pravé ruky, kterou mám necitlivou a nehybnou.Doba léčby, dle lékařů, překročí jeden rok a nezaručují mi plnou funkčnost. Nerad bych něco opomenul a prosím o možná zatím předčasnou radu, jak dlouho mohu být v pracovní neschopnosti a jak se poté postupuje dále, co to pro mně bude znamenat po finanční stránce? Děkuji.

RE: Doba pracovní neschopnosti?

11. Červen 2006 - 17:40 Tomáš Neugebauer
Pokud se jedná o pracovní úraz - zaměstnavatel jej uznal za pracovní úraz a sepsal s vámi zázanm o úrazu, měl by vám každý měsíc platit náhradu ušlé mzdy (zákoník práce § 205b odst. 3). Po ukončení léčení by vám zaměstnavatel měl poskytnout další náhrady vám vzniklých škod - bolestné, pravděpodobně i ztížení společenského uplatnění, účelně vynaložené náklady spojené s léčením a věcnou škodu. Délka pracovní neschopnosti v právu na náhradu nehraje roli. Vaší jedinou povinností bylo po vzniku úrazu, jej nahlásit zaměstnavateli.

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Kde nás najdete

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1
+420 221 015 844
X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail