Alkohol na pracovišti

2 příspěvky / 0 nový
Poslední
#1

Alkohol na pracovišti

8. Červen 2006 - 9:37 Anonym

Prosím o informaci, jakým způsobem řešit případně ošetřit pití alkoholu na pracovišti. Jedná se o situaci, kdy se při obchodních jednáních a uzavírání kontraktů ředitelem společnosti, který je zároveň zaměstnancem, konzumuje alkohol. Není to konzumace ve velké míře, Je možné toto zapracovat do vnitřního předpisu?

RE: Alkohol na pracovišti

8. Červen 2006 - 9:37 Kateřina Hrubá
Podle § 135 ZP je zaměstnanec povinen nepožívat alkoholické nápoje a nezneužívat jiné návykové látky na pracovištích zaměstnavatele a v pracovní době i mimo tato pracoviště, nevstupovat pod jejich vlivem na pracoviště zaměstnavatele. Zákaz požívání alkoholických nápojů se nevztahuje na zaměstnance, u nichž je požívání těchto nápojů součástí plnění pracovních úkolů nebo je s plněním těchto úkolů obvykle spojeno. Konzumovat alkohol při obchodních jednáních v tzv. společenské míře je tolerováno a je možné si to zapracovat do vnitřního předpisu.

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Nové příspěvky publikované na informačním serveru BOZPinfo.cz

Kde nás najdete

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1
+420 221 015 844
X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail