Plán ozdravných opatření

Na dotaz odpověděl ing. Jan Romaněnko

Který právní předpis určuje školám vypracování plánu ozdravných opatření a obsah tohoto plánu. Při kontrole BOZP odborovým orgánem byl po nás požadován. Nemohu nikde tento pokyn najít.

Podle § 136a, odst. 4 ZP je zaměstnavatel povinen organizovat nejméně jednou v roce prověrky bezpečnosti a ochrany zdraví při práci na všech pracovištích a zařízeních zaměstnavatele v dohodě s příslušným odborovým orgánem nebo zástupcem zaměstnanců pro oblast bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a zjištěné nedostatky odstraňovat.
Plán ozdravných opatření je nazvaný dokument, ve kterém se stanoví u každé závady termín odstranění závady a zodpovědná osoba za odstranění závady. Tento název není uveden v žádném právním předpisu a je to jeden z metodických materiálů, který odborové orgány mají k dispozici.

Ing. Jan Romaněnko

Autor článku: 

Komentáře

Plán ozdravných opatření

29.06.2005 - 13:01 Eva Kalátová
Ozdravná opatření bývala  za bývalého režimu a byla zaměřena pa vylepšování pracovních podmínek zaměstnnců. Obsashoval seznam akcí s termíny , odpovědností a předběžných nákladů.Je škoda, že v současné době toto není uzákoněno, protože přávážná část pracovníků má horší a horší podmínky, které nikoho nezajímají a pracovníci se bojí ozvat, aby nepřišli o práci.Zdravím Kalátová

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail