Oprávnění k vykonání revize

Zdroj: 
Na dotaz odpověděl Ing. Josef Vozobule z Technické inspekce ČR.

Jsem majitelem osvědčení E4A. V práci chtějí, abych napsal revizi na přenosné vojenské topení. Toto topení je z části elektrické - ventilátory a čerpadla a z části naftové - hořící nafta. Proto se ptám, jestli můžu na toto topení v rozsahu E4A vůbec revizi napsat? Nemám mít náhodou E4B?

U topných spotřebičů s přítomností nafty se nejedná o zařízení s nebezpečím výbuchu, ale o běžný spotřebič do 1000 V. Osvědčení E4A je tedy plně dostačující. Jiný problém může nastat, zda armáda toto osvědčení vydané ve smyslu zákona č. 174/68 Sb. o státním odborném dozoru nad bezpečností práce, ve znění pozdějších předpisů, uzná pro potřeby Ministerstva obrany ČR (§ 3 zákona č. 174/68 Sb. - §3 odst. 2 Působnost organizací státního odborného dozoru se nevztahuje b) na technická zařízení, podléhající podle zvláštních předpisů dozoru orgánů na úseku obrany, dopravy a informatiky, na objekty, s nimiž je příslušné hospodařit Ministerstvo vnitra nebo organizační složka státu, která je zřízena k plnění úkolů Ministerstva vnitra, nebo Generální inspekce bezpečnostních sborů a na technická zařízení podléhající podle zvláštního právního předpisu dozoru Státního úřadu pro jadernou bezpečnost).

Autor článku: 

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1
+420 221 015 844

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail