Ocenění pro českou síť EEN za aktivity v oblasti bezpečnosti práce a ochrany zdraví v Evropě

Evropská agentura pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci (EU-OSHA) úzce spolupracuje se sítí Enteprise Europe Network (EEN). Téměř ve všech členských zemí EU má v EEN svého Ambasadora.

Jeho úkolem je propagovat aktivity EU-OSHA v dané zemi, ale hlavně organizovat akce, které by napomohly zvyšovat povědomí o povinnostech a úkolech především malých a středních firem v oblasti BOZP v Evropě.

Aby ocenila práci EEN v této oblasti, vypisuje EU-OSHA každé dva roky soutěž pro Ambasadory  a jejich projekty v dané zemi. Letos se předkládaly projekty pro roky 2018-19. A Česko uspělo! Marie Pavlů z EEN při Centru pro regionální rozvoj České republiky převzala 22. 10. na plenárním zasedání výroční konference EEN v Helsinkách ocenění za třetí místo za projekt Česka s názvem „ EEN pomáhá zvyšovat povědomí MSP o BOZP v Evropě“. Ocenění ale zaslouží všech šest partnerů sítě EEN v Česku, neboť do tohoto dlouhodobého „projektu“ byli zapojeni všichni. Ať již svojí účastí na specializovaných seminářích, distribucí materiálů EU-OSHA, šířením informací o on-line nástroji pro posuzování rizik OiRA nebo zařazením této problematiky do konzultací pro firmy.

Letošní aktivita českého Ambasadora bude zakončena 6. 11. 2019 v Praze posledním seminářem na téma Jak si správně poradit s nebezpečnými látkami na vašem pracovišti, více k akci zde.

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail