Noční příplatek i za půlhodinu práce

Dotaz byl publikován v týdeníku Sondy č. 9 z 8. března 2007.

Pracuji od 5.30 hodin. Zaměstnavatel mi nyní tvrdí, že mi zřejmě zruší výjimku z pracovní doby, protože i když noční práce u mě trvá vlastně jen půl hodiny, stejně by mi musel platit příplatek za práci v noci. Má pravdu?

Ano, je tomu skutečně tak. Vyplývá to totiž z § 141 odst. 2 zákoníku práce. V tomto ustanovení je uvedeno: "Mzda, plat a jejich jednotlivé složky stanovené, sjednané nebo určené za hodinu práce přísluší zaměstnanci i za zlomky hodin, které odpracoval v období, za které se mzda nebo plat poskytuje."

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1
+420 221 015 844

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail