Nástroj OiRA vstupuje na Slovensko s cílem posílit prevenci rizik na pracovišti

Hodnocení rizik v oblasti BOZP se pro mikropodniky a malé podniky může stát snadnou a užitečnou praxí. Postup hodnocení jim usnadní intuitivní on-line nástroje, které jsou také přizpůsobené pro jednotlivá odvětví. Právě takové nástroje poskytuje platforma pro on-line interaktivní hodnocení rizik OiRA a je nám potěšením přivítat nového člena komunity OiRA – Slovenskou republiku.

Zapojení Slovenska je zakotveno ve slovenské národní strategii pro BOZP na období 2021–2027 a souvisejícím pracovním programu na roky 2021–2023.

Bezplatné a uživatelsky přívětivé nástroje pro hodnocení rizik určené mikropodnikům a malým podnikům jsou užitečnými nástroji, které společnostem pomáhají s prevencí pracovních úrazů a nemocí z povolání. Na Slovensku již byl spuštěn projekt na přípravu nástrojů OiRA přizpůsobených pro konkrétní odvětví a povolání, a to z iniciativy slovenského Národního inspektorátu práce ve spolupráci s univerzitou v Žilině. Slovenské instituce působící v oblasti BOZP se také těší podpoře Výzkumného ústavu bezpečnosti práce České republiky a českého Ministerstva práce a sociálních věcí, které s nimi sdílí poznatky vycházející z jejich vlastních zkušeností s vývojem nástrojů OiRA.

Společně se Slovenskou republikou nyní počet národních partnerů platformy OiRA stoupl na sedmnáct.

Získejte informace o tom, jak platforma OiRA pomáhá mikropodnikům a malým podnikům s hodnocením rizik na pracovišti.

Více informací o všech národních partnerech platformy OiRA.

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail