Může inspektor práce při kontrole pořizovat fotodokumentaci?

Zdroj: 

Na dotaz odpověděl Státní úřad inspekce práce.

Může inspektor při kontrole bezpečnosti práce ve firmě pořizovat fotodokumentaci?

Tato problematika je řešena zákonem č. 255/2012 Sb., o kontrole (kontrolní řád). Konkrétně je v § 8 Další práva kontrolujícího uvedeno:

Kontrolující je v souvislosti s výkonem kontroly dále oprávněn
a) požadovat prokázání totožnosti fyzické osoby, jež je přítomna na místě kontroly, jde-li o osobu, která plní úkoly kontrolované osoby, nebo osobu, která může přispět ke splnění účelu kontroly,
b) provádět kontrolní nákupy, odebírat vzorky, provádět potřebná měření, sledování, prohlídky a zkoušky,
c) požadovat poskytnutí údajů, dokumentů a věcí vztahujících se k předmětu kontroly nebo k činnosti kontrolované osoby; v odůvodněných případech může kontrolující zajišťovat originální podklady,
d) pořizovat obrazové nebo zvukové záznamy,
e) v míře nezbytné pro průběh kontroly užívat technických prostředků kontrolované osoby, a to po předchozím projednání s kontrolovanou osobou,
f) vyžadovat od kontrolované osoby a povinné osoby další součinnost potřebnou k výkonu kontroly.

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Nové příspěvky publikované na informačním serveru BOZPinfo.cz

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail