Lešení na spadnutí

Zdroj: 

Příspěvek včetně fotografie poslal PhDr. Miroslav Šilar.

Při podzimní procházce se psem jsem spatřil u rekonstruovaného rodinného domku toto podivné svépomocí zhotovené „lešení“. Provedení této dočasné stavební konstrukce neodpovídá průvodní dokumentaci a návodu na montáž a používání této konstrukce (ani nemůže, protože zde byla evidentně zcela nahodile použita všechna prkna, která se v okolí zrovna nacházela). Jsem si rovněž jist, že nebyl proveden ani individuální výpočet pevnosti a stability odborně způsobilou osobou tak, jak to požaduje NV č. 362/2005 Sb. v příloze VII.

Tato fotografie tak zůstává smutným důkazem nízkého povědomí a rovněž úrovně kultury BOZP jak v osobním, tak i v pracovním životě. Neboť takovýto „stavitel“ se nebude chovat  jinak doma a jinak v práci. A pakliže ano, tedy jako zaměstnanec bude pravidla dodržovat pouze z donucení a jenom proto, aby se nedostal do problémů (doma si konečně může dělat, co chce). Je to rovněž špatně, protože v takovém případě se jedná o zásadní nepochopení podstaty a filozofie bezpečnosti.

Pošlete i Vy své zkušenosti s BOZP ve svém okolí, se zajišťováním úkolů v prevenci rizik, s aplikací právních předpisů BOZP, s problémy, se kterými se na svých pracovištích potýkáte apod. na adresu
bozpinfo@vubp-praha.cz. Minimální délka příspěvku je 5 řádků stránky A4, maximální 1 normostrana (1 800 znaků, což odpovídá cca 30 řádkům). Každý půlrok se bude losovat o účast na jednodenní vzdělávací akci VÚBP, v. v. i., dle vlastního výběru zdarma. Druhý a třetí vylosovaný účastník obdrží balíček propagačních předmětů.

 

 

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail