Kde má být uložena dokumentace autojeřábu?

Zdroj: 
Na dotaz odpověděl Ing. Václav Kápl.

Mám dotaz ohledně uložení dokumentace autojeřábu. Je povinností vozit protokol o revizi v kabině jeřábu, nebo musí být uložena na bezpečnem místě? Bezpečným místem kabina jeřábu rozhodně není.

Jak jsem již uváděl ve svých předchozích odpovědích na dotazy, povinnosti může ukládat pouze zákon. Žádný zákon neukládá povinnost mít doklad o revizi v kabině. Zákonem je uložena povinnost provádět revize a je věcí provozovatele, jakým způsobem bude naplnění této povinnosti prokazovat při případné kontrole. Doporučuji, aby skutečnost, že na zdvihacím zařízení byla provedena revize, byla uvedena v deníku zdvihacího zařízení. Vlastní revize pak může být součástí vedené dokumentace o jeřábu uložené např. u pověřené osoby dle ustanovení čl. 4.2 a 5.2 ČSN ISO 12480-1.

Autor článku: 

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1
+420 221 015 844

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail