Inspektoři práce šetří v lihovaru v Dobrovici hromadný pracovní úraz

Zdroj: 
Inspektoři Oblastního inspektorátu práce (OIP) pro Středočeský kraj se zabývají šetřením závažného hromadného pracovního úrazu, který souvisí s výbuchem v lihovaru v Dobrovici u Mladé Boleslavi.

Inspektoři se dostavili do areálu bezprostředně po obdržení informací o výbuchu a zahájili kontrolu dodržování předpisů o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci na tomto pracovišti. Zranění utrpělo 14 lidí.

Na pracovišti destilace a odvodnění lihu došlo k výbuchu a následnému požáru. V té době byly prováděny údržbové čistící práce technologického zařízení. V současné době v lihovaru výroba neprobíhá a provádí se údržba před další kampaní. Z tohoto důvodu se nejedná o havárii ve smyslu zákona č. 59/2006 Sb., o prevenci závažných havárií.

V současné době se šetří, zda byla práce vykonávána na základě povolení pro práci na zařízení a jakým způsobem bylo pracoviště předáno. Místo výbuchu rovněž ohledává Policie ČR a potřebná dokumentace je rovněž nyní k dispozici primárně pro potřeby Policie ČR. V šetření bude OIP pokračovat a jeho postup bude rovněž záviset na postupu policie.

Autor článku: 

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail