Fotografická soutěž na téma bezpečná a zdravá pracoviště

Po úspěchu soutěže v roce 2009, do níž bylo přihlášeno více než 1 600 snímků, vyhlásila Evropská agentura pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci (EU-OSHA) svou druhou fotografickou soutěž s cílem zvýšit povědomí o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci.

Do soutěže je možné přihlásit snímky na téma "bezpečnost a ochrana zdraví při práci", které se speciálně zaměřují na prevenci rizik. Cílem je ukázat, jak se mohou zaměstnavatelé a zaměstnanci společně snažit předcházet pracovním úrazům a nemocem z povolání. Všichni fotografové – profesionálové i amatéři – by měli své přihlášky podat do 31. srpna 2011 prostřednictvím této internetové stránky: www.osha-photocompetition.eu.

Nejlepší snímky vybere mezinárodní porota složená z profesionálních fotografů a odborníků na BOZP. Vítězi bude udělena první cena ve výši 3 000 EUR. Snímek, který se umístí na druhém místě, získá 2 000 EUR a snímek, který se umístí na třetím místě, 1 000 EUR. V letošním roce bude také poprvé udělena cena pro mládež ve výši 1 000 EUR nejlepšímu účastníkovi mladšímu 21 let.

V posledních letech došlo v EU ke zvýšení povědomí o BOZP,“ říká Jukka Takala, ředitel agentury EU-OSHA. „Přesto je však pro ochranu pracovníků v celé Evropě před riziky na pracovišti potřeba učinit víc. Letošním vyhlášením druhého ročníku soutěže se snažíme získat pravdivý obraz pohledu na BOZP v celé Evropě. Účelem přidání ceny pro mládež je šířit sdělení o bezpečnosti na pracovišti v příští generaci evropských zaměstnanců a pomoci tak tuto generaci v nadcházejících letech chránit před riziky na pracovišti.“

Do soutěže se mohou přihlásit občané ze všech 27 zemí EU a zemí ESVO (Islandu, Lichtenštejnska, Norska a Švýcarska) a ze šesti kandidátských a potenciálních kandidátských zemí (Chorvatska, Turecka, Srbska, Černé Hory, bývalé jugoslávské republiky Makedonie a Albánie). Vítězové budou vybráni v září 2011 a vyhlášeni na závěrečné akci kampaně Zdravé pracoviště, která se bude konat v Bilbau v listopadu 2011.

Nejnovější zprávy a aktualizace můžete sledovat i prostřednictvím stránek soutěže na Facebooku a Flickru.

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail