Ceny za správnou praxi

Zdroj: 

Je pro vaši firmu BOZP prioritou? Pak můžete zabodovat v evropské soutěži Ceny za správnou praxi! MPSV právě vyhlašuje výzvu.

Firmy a podniky se už nyní mohou hlásit do evropské soutěže Ceny za správnou praxi. V té se hodnotí projekty na zlepšení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Letošní 15. ročník je zaměřený na projekty řešící prevenci tzv. muskuloskeletálních poruch na pracovišti. Tedy těch, které postihují záda, krk, ramena nebo končetiny. Přihlašování potrvá až do konce příštího roku. Do soutěže se mohou zapojit jak menší, tak větší podniky. Projekty budou posuzovány ve dvou kategoriích. Do jedné budou zařazeny společnosti s méně než 100 zaměstnanci. Do druhé pak větší společnosti. Přihlášky mohou zasílat:

  • jednotlivé podniky nebo organizace všech velikostí,
  • poskytovatelé odborné přípravy a subjekty z oblasti vzdělávání v oblasti BOZP,
  • organizace zaměstnavatelů, profesní sdružení, odbory a nevládní organizace,
  • regionální nebo místní organizace poskytující služby týkající se prevence v oblasti BOZP či pojišťovacích služeb a ostatní zprostředkovatelské organizace.

Zájemci se mohou hlásit až do 31. prosince 2021. Přihlášky je možné zasílat na adresu Ministerstva práce a sociálních věcí (Národní informační centrum BOZP - Focal Point), Na Poříčním právu 1/376, 128 00 Praha 2). Kontaktní osobou je Jana Hampeštová (jana.hampestova@mpsv.cz, +420 221 922 539). Vyhodnocení národního kola soutěže proběhne v březnu 2022 a slavnostní vyhlášení vítězů národního kola pak v květnu 2022. Vítězové na národní úrovni z každé kategorie pak postoupí do evropského kola. Soutěž Ceny za správnou praxi je organizována Agenturou EU-OSHA za partnerské spolupráce s členskými státy Evropské unie. Podle zaměření tohoto ročníku vybere mezinárodní porota vítězné společnosti, které významným a inovativním způsobem přispívají k BOZP v souvislosti s prevencí tzv. muskuloskeletálních poruch na pracovišti - v Evropě nejčastějšího onemocnění souvisejícího s prací. Patří sem například poškození nebo onemocnění kloubů. Patnáctý ročník evropských cen za správnou praxi v oblasti BOZP je součástí celoevropské kampaně Zdravé pracoviště na léta 2020–2022 pod názvem Zdravé pracoviště si posvítí na fyzickou zátěž. Více informací o soutěži naleznete zde.

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail