Bezpečnost žáků o polední přestávce

Na dotaz odpověděl ing. Jan Romaněnko

Rád bych se dozvěděl, jak a zda vůbec by měla škola zajišťovat bezpečnost žáků v době mezi dopoledním a odpoledním vyučováním. A to i s ohledem na to, že využívá více budov ve městě.

Podle Pracovního řádu, čl. 14 - jestliže ředitel školy povolí žákům pobyt ve škole před vyučováním, mezi dopoledním a odpoledním vyučováním nebo po vyučování, zabezpečí jejich dozor. V případě, že nepovolí pobyt žáků ve škole, přebírají odpovědnost za žáky zákonní zástupci. O této skutečnosti je třeba informovat zákonné zástupce a upravit tyto podmínky ve školním řádu.

Ing. Jan Romaněnko

Autor článku: 

Komentáře

Kdo zodpovídá?

24.11.2005 - 11:46 Milan Axman
<P>Kod tedy zodpovídá za děti, když nemají jídelnu součástí školy a musejí přecházet přes půlku města (cca 1km).</P> <P>Děti, jsou některé ve škole a obědvají ve studovně a jiné přechází do jídelny, kdo za ně v tu chvíli nese zodpovědnost. Jak je kdokoliv schopen jim zajistit bezpečnost.</P> <P>Škola gymnázium, která má 8 i 4 leté studijní programy.</P> <P>Když ředitel nepovolí dětem pobyt ve škole během polední přestávky, kdo zodpovídá za to, že se rodiče dozví, že za ně přebírají v tuto dobu plnou zodpovědnost. Kdo jim nařídí přečtení školního řádu.</P> <P>&nbsp;</P> <P>Děkuji za informace.</P> <P>S pozdravem M.A.</P> <P>&nbsp;</P>

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1
+420 221 015 844

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail