Agentura EU-OSHA podporuje kampaň zaměřenou na ukončení násilí páchaného na ženách

Orange the world: skoncujme s násilím páchaným na ženách! Toto je celosvětové téma letošních 16 dnů aktivismu proti genderově podmíněnému násilí, které proběhnou od 25. listopadu, Mezinárodního dne proti násilí na ženách, do 10. prosince 2021, Dne lidských práv.

Z nejnovějších údajů a zpráv těch, kteří stojí v první linii, vyplývá, že od vypuknutí pandemie COVID-19 nabyly veškeré druhy násilí páchaného na ženách a dívkách, zejména domácí násilí, na intenzitě.

Agentura EU-OSHA se připojuje k výzvě ke globální akci zaměřené na zlepšení informovanosti a sdílení poznatků na podporu vypracování praktických opatření v oblasti boje proti genderově podmíněnému násilí.

Ke zlepšení informovanosti o nutnosti prosazování hlediska rovnosti žen a mužů na pracovišti může přispět rovněž infografika agentury o sexuálním obtěžování na pracovišti a oddíl našich internetových stránek věnovaný ženám a bezpečnosti a ochraně zdraví při práci.

Podívejte se na náš informační list a zprávu o Prevenci muskuloskeletálních poruch v rámci různorodé pracovní síly, včetně žen, migrantů a pracovníků LGBTI.

Přečtěte si více o kampani organizace UN Women „Orange the world: skoncujme s násilím páchaným na ženách!

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail