OOP

15.06.2020
Inteligentní osobní ochranné prostředky (OOP) jsou díky využití moderních materiálů nebo elektronických součástí příslibem vyšší úrovně bezpečnosti a pohodlí na pracovišti.
17.03.2020
Zdroj:
Prostředky, které chrání jednotlivce před riziky, jsou osobní ochranné prostředky. Vztahuje se na ně nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/425 o osobních ochranných prostředcích.
29.07.2019
Zdroj:
Další informace ohledně nebezpečných látek a ochrany před jejich negativním působením se mohli dozvědět účastníci semináře Nebezpečné látky a ochrana zdraví, který se konal 18. 6. 2019 v Praze na Novotného lávce. Na semináři vystoupili odborníci z Výzkumného ústavu bezpečnosti práce, v. v. i., Jiří Tilhon a Karel Škréta, a Jaroslav Hlavín z Ministerstva práce a sociálních věcí. Prezentace přednášejících a příručku Nebezpečné chemické látky, chemické směsi a jejich odpady najdete v příloze u článku.
23.04.2018
Zdroj:
Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/425 z roku 2016 o osobních ochranných prostředcích a o zrušení směrnice Rady 89/686/EHS, které je až na výjimky použitelné od 21. dubna 2018, významné změny nepřináší. Stanoví požadavky na návrh a výrobu osobních ochranných prostředků (OOP) dodávaných na trh, s cílem zajistit ochranu uživatelů a zavést pravidla pro volný pohyb OOP v Unii. V závěru článku čtěte rozhovor k tématu s Ing. Karlem Škrétou z Výzkumného ústavu bezpečnosti práce, v. v. i.
12.12.2014
Zdroj:
Standardizace, harmonizace, zkušebnictví, osobní ochranné prostředky
17.07.2013
Příspěvek se zaměřuje na uvádění osobních ochranných prostředků (OOP) na trh v České republice, kde již od roku 1997 platí technické požadavky shodné s ostatními státy v Evropské unii. Ve stanovených případech musí bezpečnost výrobku posoudit notifikované osoby, které v rámci EU spolupracují.
09.04.2007
Zdroj:
Na stránkách Euroshnet (www.euroshnet.org) proběhla diskuse, která se týká používání rukavic, chránících proti chemikáliím. Některé nejasnosti se vyskytují v souvislosti s používáním piktogramů a správnou volbou rukavic při práci s nebezpečnými chemikáliemi. Toto téma je rozpracováno v následujícím článku, v němž jsou aplikovány i zkušenosti, které má s touto problematikou zkušební laboratoř ve VÚBP-AO 235 a také výsledky diskusí mezi evropskými notifikovanými osobami pro OOP.
05.12.2005
Zdroj:
Pro mnoho uživatelů je antistatika u ochranných obleků jedním z nedůležitých faktorů. Přesto elektrostatické výboje vznikají i v normálním pracovním prostředí a mohou způsobit nebezpečí - nejde pouze o exploze na syntetických látkách způsobené jiskrou v důsledku elektrostatického napětí, ale například i o tzv. elektrický úder, který může bolestivě zasáhnout pracovníka, a zapříčinit tak jeho zcela nepředvídanou reakci.
12.08.2005
Zdroj:
Článek na téma ochranné oděvy a obleky, jejichž používání by mělo být plánováno jak pro konkrétní pracoviště, tak pro situace, které neodpovídají standardnímu pracovnímu průběhu.
04.03.2005
Zdroj:
Vlastnosti materiálu, z něhož je ochranný oblek vyroben, určují kvalitu výrobku a rozsah jeho možného použití. Na informaci o výrobku jakožto jeho povinné součásti pro spotřebitele se zakládá rozhodnutí, jak a kdy jej použít.
12.07.2003
Zdroj:
Silikóza patří mezi nejrizikovější nemoci z povolání týkajících se dýchacích cest, plic, pohrudnice a pobřišnice. Onemocnění silikózou jako choroby z povolání zaujímá čtvrté místo ze zjištěných nemocí z povolání.

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail